Reagim

Haradinaj nervozohet sërish, Konjufca: Shpresojmë të mos vijmë deri aty

Deputeti i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka marrë sërish fjalën, në replikë me ministrin Murati, teksa ka paralajmëruar se nëse pengohet edhe njëherë gjersa flet do t’ua kthejë në të njëjtën mënyrë kabinetit qeveritar.

Kryetari Konjufca i ka thënë Haradinajt që shpreson të mos vijë deri aty.

“Sa herë që flas nga kjo foltore, unë pengohem. Nëse kjo praktikë vazhdon duhet me u kthy me ua kthy edhe unë në atë mënyrë që e marrë dhe po paralajmëroj që nuk ka rrugë tjetër se nuk t’len me folë”, tha Haradinaj.

“Të shpresojmë të mos vijmë deri aty zoti Haradinaj”, tha Konjufca.