Daut Haradinaj

Haradinaj ia uron përvjetorin e Pavarësisë krerëve të UÇK-së që po gjykohen nga Specialja

Ish deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ia ka uruar përvjetorin e pavarësisë, krerëve të UÇK-së që ndodhen në Hage.

Haradinaj është shprehur i bindur në pastërtinë e luftës çlirimtare dhe në pafajësinë e tyre.

Ai beson që shpejt do e vërtetoj drejtësia.

Postimi i Haradinajt:

Në mungesë të padrejtë, Urime Pavarësinë e Kosovës çlirimtarëve që mbahen në Hagë.

I bindur në pastërtinë e luftës tonë çlirimtare dhe në pafajësinë tuaj që besoj që shpejt do e vërtetojë drejtësia.