kryeministri

Haradinaj i pikëlluar për vdekjen e bashkëluftëtarit Avni Hysenit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shprehur ngushëllime për veteranit Avni Hyseni që ka ndërruar jetë.
Postimi i tij:

Me keqardhje të thellë pranova lajmin për vdekjen e hershme të mikut tim dhe luftëtarit të lirisë, Avni Hyseni. Ngushëllime të sinqerta familjes Hyseni, miqve dhe bashkëluftëtarëve. I lehtë i qoftë dheu i Kosovës.