AAK

Haradinaj: Është për keqardhje që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, i ka përgëzuar deputetët e të gjithë grupeve parlamentare, që do ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, shkruan ballkani.info

Haradinaj ka shtuar se është për që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë.

Reagimi i plotë nga Haradinaj:

AAK përshëndet gatishmërinë e grupeve parlamentare për miratimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike që do kontribuoj me rreth 600 milion euro që do të shkojnë te qytetaret dhe bizneset.
Është për keqardhje që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë.