E jashtëzakonshme

Halil Kastrati me uniformën e vëllaut tij dëshmorë, dhe një palë çelësa (FOTO)

Halil Kastrati, tanimë të gjithë e njohim për kontributin e tij, duke iu ndihmuar shumë familjeve skamnore. Shumë familjeve iu ka kthyer gëzimin me ndërtimin e qindra e mijëra shtëpive.

Mirëpo, Halili në pragë të formimit të Ushtrisë së Kosovës, të gjithëve na ka surprizuar ashtu siç edhe shihet në postimin e fundit në profilin e tij Facebook, i veshur me unifromën e vëllaut të tij dëshmor, si dhe me një palë qelësa, që pritet t’ia dorëzojë sigurisht ndonjë familjeje në nevojë, shkruan Ballkani.info.

Në vazhdi ju sjellim postimin e plotë:

“SPECIALE
Surprize, Gezim dhe Urim
Me rastn e formimit te Ushtrise sone ne perveç uniformes i kemi ne dore edhe nje pale çelesa
Jetimat e Ballkanit me kete rast do te ja bejne nje surprize te madhe nje Veterani te luftes i cili perveç semundjes se rende jeton edhe me kushte shume te renda
Ahhh sa emocionuese per mua me barte uniformen te cilen dikur e mbante vellau im tash Deshmor
Bamires Zoti kurr mos ju humbte”/Ballkani.info/