Debat

“Hajde në foltore”, Ramush Haradinaj përplaset me ministrin e Financave, Hekuran Murati

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. 

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj është larguar nga foltorja dhe ka ndërprerë fjalimin, pasi derisa ju drejtua deputetëve e ndërpreu Ministri i Financave, Hekuran Murati.

“Hajde në foltore, urdhëro”, i tha Haradinaj Muratit dhe më pas u largua nga foltorja.

Ndërsa kryetari i Kuvendit, Glaul Konjufca, i tha ministrit Murati që të mos ndërhyjë.