Lajmi i fundit

Gruaja e plagosur mbrëmë nga tetovari që pastaj vrau veten po trajtohet në Nish

Sipas raportimeve të mediave serbe pacientja V.J. (30) është dërguar nga Vranja në Nish, gjysmë ore pas mesnate, ku është operuar për shkak të plagëve të marra me armë zjarri. Sipas raportimeve atë e ka plagosur me dy plumba një shtetas maqedonas me kombësi shqiptare pas një përplasje verbale në afërsi të kufirit të Preshevës.

Siç raportohet, pas ekzaminimit fillestar nga  kujdesi parësor dhe diagnostikimi radiologjik dhe laboratorik, janë konstatuar lëndime të trakesë, vertebrave të qafës së mitrës dhe inkluzion i ajrit në zgavrën e kraharorit, si dhe lëndim me kontuzion në mushkëri në anën e majtë.

Pacientja është operuar në sallën e operacionit të Qendrës Emergjente, ndërsa më pas është shtruar në Klinikën e Mjekimit Intensiv të Qendrës Mjekësore Universitare në Nish.

Kujtojmë se personi (52) që e ka qëlluar është shtetas maqedonas me nacionalitet shqiptar nga Tetova.

Ai fillimisht ka plagosur me armë zjarri gruan, e më pas ka qëlluar edhe veten.

Ai nuk u mbijetoi plagëve të marra. Nuk dihen motivet e tentativës për vrasje dhe vetëvrasje.

BONUS VIDEO| Momenti kur Policia intervenon për t’i larguar nga Biblioteka Kombëtare aktivistët e PSD-së