Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Policia gjermane ka përdorur topa uji për të shpërndarë turmën e protestuesve, që kishin dalë nëpër rrugë për të demonstruar kundër masave anti-epdemike në qytetin e Frankfurtit, raporton Reuters.

Pas intervenimit të policisë masa është shpërndarë, e protestuesit sipas policisë nuk kanë respektuar masat mbrojtëse siç është bartja e maskave dhe ruajtja e distancës fizike.

Në rrugët e Frankfurtit kishin dalë rreth 600 qytetarët nga lëvizja “Kverdenker”, që janë kundër masave të pandemisë që janë vënë nga qeveria gjermane.

Zëdhënësi i policisë ka bërë të ditur se masa është shpërndarë pasi pjesëtarët e policisë intervenuan, kur e panë se protestuesit nuk bartnin maska dhe nuk respektonin distancën fizike.

Në anën tjetër zyrtarët e lartë gjermane pretendojnë se ekzistojnë gjasa të vogla që të zbuten masat, që janë vënë në fillim të këtij muaji.

Autoritetet gjermane kanë mbyllur restorantet, derisa shkollat dhe dyqanet lejohen të punojnë. E Ministri i Shëndetësisë, Jens Span, ka thënë se para qytetarëve të Gjermanisë janë javët e vështira, ku sipas tij mund të ndodhë të jenë edhe muaj.

Shpërndaje

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale

UltraOne

Maska më e sigurt kundër COVID-19, filtron deri në 99.97 për qind të ajrit që thithni

AMG G63

Carlex Design e bën Mercedes-AMG G63-shin edhe më luksoz

Artsakh

Vritet ministri i Mbrojtjes, Ushtria azere filmon gjithçka me dron

Benzit

“Çmendet” 20-vjeçari rus, i vë flakën Mercedesit me vlerë 150 mijë dollarë…

Giulia Schiff

Ushtarakja e re padit forcat ajrore për dhunë ekstreme në ceremoninë e pranimit

SHBA

Polici hero, futet brenda makinës që po digjej për të shpëtuar gruan

Konflikti

Këto janë tanket armene që i shkatërroi dje Azerbajxhani dhe i mori 21 fshatra

Yichang

Publikohet video tronditëse: Fëmija rrëzohet nga motori, babai i bie me shkelma

Londër

Sherr grash për maskën në dyqan, goditje me kokë si kjo nuk keni parë

"Pirro Dimas"

Kur peshëngritësi Pirro Dhima ishte “tironc”, e tash thotë se “është grek i lindur në Shqipëri”