Ambasadori

Gjendet i vdekur ambasadori i Kinës në Izrael

Ambasadori i Kinës në Izrael, Du Wei, ka vdekur në banesën e tij në një periferi të Tel Aviv, raportojnë media izraelite.

Z. Du, 58 vjeç, u gjet i vdekur në shtratin e tij dhe shkaku i vdekjes së tij ende nuk është raportuar, shkruan CNN

Ai u emërua ambasador në shkurt pasi kishte shërbyer më parë si i dërguari i Kinës në Ukrainë.

Ambasadori ishte i martuar dhe kishte një djalë, por familja e tij nuk besohet të ketë qenë në vend. Ai jetonte në periferi të Tel Avivit të Herzliya.