Deputetja

Ganimete Musliu: Nuk ka Gjykatë që njollos emrat e gjeneralëve

Gjykata Speciale ka filluar thirrjen në intervistim për disa komandantë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Sami Lushtaku ështe i ftuari i rradhës nga Gjykata Speciale për intervistim. Lushtaku ishte gjeneral në Zonen Operative të Drenicës, poashtu ishte dhe kryetar i Komunës së Skenderajit për disa mandate, shkruan Ballkani.info.

Sami Lushtaku ishte akuzuar edhe më parë për të ashtuquajtura “krime lufte”.

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka shkruar në profilin e saj në Facebook se askush nuk do të arrijë t’ju njollos emrat e gjeneralëve.

Postimi i plotë

Edhe njëher po sfidohen Gjeneralet, por lavdia e tyre veq po rritet! Nuk ka gjygj qe njollos emrat e tyre! #MeGjeneralet gjithmonë ballëlartë.