Veçori të reja

Galaxy A10, smartfoni i parë i Samsungut me skaner për gishta nën-ekran

Duket se gjiganti i teknologjisë, Samsung, është duke i përmbajtur planet për implementimin e veçorive të reja në serinë e kategorisë së mesme të tij ,“A”, dhe spekulimi më i fundit është një testament për këtë edhe pse kjo tingëllon si një “e shtënë” e gjatë.

Sipas një llogarie në Twitter nga Kina, Samsung është duke punuar në një smartfon të kategorisë pak më të lartë se të mesme, Galaxy A10, i cili pritet të vijë me skaner për gishta nën-ekran, transmeton Koha.net.

Postimi në Twitter i kësaj llogari nuk zbulon asgjë tjetër, edhe pse kjo nuk është hera e parë që kemi dëgjuar diçka të tillë për Galaxy A10 të ardhshëm.

E njëjta llogari në Twitter pati raportuar se Samsung është duke punuar në një model Galaxy A me procesor të teknologjisë së fundit – Snapdragon 845 SoC, shkruan gsmarena. Galaxy A10 duket i përsosur për skanerin për gishta dhe dhënia e teknologjisë së avancuar SoC Galaxyt A8s, për shembull, ka procesorin Snapdragon 710.

Megjithatë, mbetet të presim të kuptojmë informacionet e reja së shpejti sepse për momentin këto janë vetëm spekulime.