Anëtari i PSD-së

Frashër Krasniqi: Shihni si po e mbron Kurti Gjykatën Speciale me dhunë e arrestime (Video)

Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi ka reaguar pas arrestimit të kryetarit dhe pesë aktivistëve të tjerë të kësaj partie pas përplasjeve me policinë në zhvillimin e një aksioni kundër vizitës së kryetares së Dhomave të Specializuara në Hagë, Ekaterina Trendafilova.

Krasniqi shkroi në Facebook se kryeministri Albin Kurti po e mbron “me dhunë” Gjykatën Speciale.

“Krejt ju që thuani se Kurti nuk e bëri Gjykatën Speciale, shiheni si po e mbron sot atë gjykatë: me dhunë e arrestime!”, shkroi ai.

Përveç Molliqajt, Policia i arrestoi edhe Nol Nushin, Zgjim Hysenin, Korab Korqën, Agron Kabashin dhe Gent Brahimin.

@ballkani.info PSD-ja e "kallë" hotelin ku po qëndron kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova #psd #gjykataspeciale #dardanmolliqaj #protesta #prishtina #kosovopolice ♬ original sound – Ballkani.info
@ballkani.info Hashim Thaçi, Hashim Thaçi… ka brohoritur një protestues derisa PSD-ja ka hedhur tym të zi në hotelin ku po qëndron kryetarja e Gjykates Speciale #gjykataspeciale #hashimthaçi #psd #dardanmolliqaj #protesta #prishtin #albania #shqiperia ♬ original sound – Ballkani.info