Foto

Fotot e reja të shfaqura të Pixel 4 konfirmojnë specifikat kryesore (FOTO)

Disa video dhe fotografi Pixel 4 dhe Pixel 4 XL të shfaqura në internet javën e kaluar treguan dy telefonat e ardhshëm nga pothuajse çdo kënd.

Tani, disa foto më shumë të Google Pixel 4 XL janë shfaqur, të dërguara në The Verge nga një dyqan me qendër në Vietnam, i quajtur D Store Mobile.

Siç vërehet, Pixel 4 XL i parë në këto foto nuk është një njësi përfundimtare por një “model testues”.

Meqenëse kemi parë tashmë shumë foto të rrjedhura të Pixel 4 dhe Pixel 4 XL, këto foto nuk zbulojnë shumë informacione të reja.

Sidoqoftë, ata konfirmojnë disa nga specifikat e telefonit dhe na japin një vështrim të mirë në variantin e bardhë të Pixel 4 XL.

Në pjesën e përparme, Pixel 4 XL do të ketë një sensor parësor 8.1MP me një hapje f / 2.0 dhe një sensor sekondar 0.3MP me një hapje f / 2.2.

Është e mundur që sensori sekondar i vendosur në krye të ekranit të telefonit mund të jetë një ‘Sensor Time of Flight’.

Sipas këtyre fotove të reja, Google Pixel 4 XL do të ketë një aparat fotografik parësor 12.2MP në pjesën e pasme me një hapje të gjerë f / 1.73 në krahasim me hapjen f / 1.8 në telefonat e serive Pixel 3.

Përveç harduerit të kamerës, rrjedhja e fundit konfirmon gjithashtu se Pixel 4 XL do të ketë një panel 90Hz me rezolucion 3040 x 1440 Quad HD +.

Telefoni do të mundësohet nga një procesor octa-core Qualcomm Snapdragon 855, i çiftuar me 6 GB RAM dhe 128 GB ruajtje UFS.

Mbajtja e dritave ndezur do të mundësohet me baterinë 3,700mAh.

loading…