Gazetarja ukrainase

FOTO/ Olga, gazetarja ukrainase që po ‘çmend’ botën e futbollit

Gazetarja ukrainase, Olga Kalenchuk ka shkëlqyer me raportimet e saj të fundit në Europa League.

Prania e bukuroshes bionde në stadium nuk kaloi pa u vënë re dhe sigurisht që tërhoqi një vëmendje të madhe. Modelja është një yll në rritje në Ukrainë dhe numëron rreth 40 mijë ndjekës në “Instagram”.

Deri më tani për Olgën ka vlerësime maksimale dhe nga ana profesionale për punën e saj si prezantuese dhe premisat janë që ajo të bëhet një nga gazetaret më të njohura në Europë dhe jo vetëm.