Flet Presidentja e Kroacisë: Luka, je bërë një inspirim për fëmijët tanë

Luka Modriq është shpallur ‘Topi i Artë’ 2018 dhe për këtë atij i kishin pregatitur disa video surprizë ku, nuk mund të mungonte presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq.

“Dua të ju falenderoj, je bërë një inspirim për fëmijët tanë, besoj se shumë kroatë do të donin të ishin në vendin tënd, ke fituar zemrat e të gjithëve dhe ky çmim është si rezultat i punës së madhe. Unë jam shumë krenare për ty”, ka thënë Kitaroviq.