Euro 2020

Festa e tifozëve kosovar para ndeshjes me Anglinë FOTO

Kosova do të luajë ndaj Anglisë, sot nga ora 20:45, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Evropian.

Ecuria e Kosovës ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare, ku ka 15 ndeshje pa humbje, 10 fitore dhe 5 barazime.

Kjo ka bërë që shumë tifozë të arrijnë në Angli për të përkrahur ekipin.

Shumë tifozë kanë dhuruar spektakël para ndeshjes.

loading…