Çifti i ri

Fëmijët e Ben Affleck të ngazëllyer për të takuar binjakët e J.Lo

Kur fotot e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck të marra në një ikje romantike në një hotel luksoz në Majami bënë një turne në botë rreth dhjetë ditë më parë, shumë u tronditën dhe u habitën nga pamja.

Zërat për një romancë të ripërtërirë provuan të jenë të vërteta, dhe megjithëse ata ende nuk kanë komentuar zyrtarisht për marrëdhënien e tyre, ish-të fejuarit tani janë përsëri një nga temat kryesore të shumë mediave, por edhe publiku që ende nuk është qetësuar nga ndarja e papritur e Jennifer me ish-lojtarin e bejsbollit Alex Rodriguez, saktësisht një muaj e gjysmë më parë.

Pavarësisht nëse Ben i shërben asaj vetëm si një ngushëllim apo e sheh tek ai atë të vërtetin që ajo ka kërkuar gjatë gjithë këtyre viteve, këngëtarja, sipas mediave të huaja, aktualisht po e merr mjaft seriozisht të gjithë lidhjen, kështu që së shpejti diva latine 51-vjeçe dhe aktori 48-vjeç duhet të bashkojnë edhe familjet e tyre.

Sipas New Idea, fëmijët e Benit nga një martesë e mëparshme me aktoren Jennifer Garner, Violetën 15-vjeçe, Seraphina 12 dhe Samuel 9-vjeçe po presin me padurim momentin kur ata do të takojnë zyrtarisht anëtarët e ri të familjes – binjakët 12-vjeçarë Emma dhe Max nga martesa e J.Lo me këngëtarin Mark Anthony.

“Fëmijët e Benit, kryesisht vajza e tij, janë shumë të ngazëllyer që babai i tyre gjeti shoqen e tij të shpirtit te Jennifer. Në fakt, ata kanë qenë duke brohoritur për rinovimin e asaj romance gjatë gjithë kohës dhe tani mezi presin të takojnë gjysmë-vëllain dhe motrën e tyre të re”, tha një burim për media, duke shpjeguar se kjo treshe është mjaft e relaksuar dhe e adaptuar ndaj situatave të ndryshme.

Sidoqoftë, ndryshe nga Violet, Seraphine dhe Samuel, binjakët 12-vjeçarë janë ende pak më të tërhequr dhe do të duhet pak më shumë kohë për t’u përshtatur me situatën e re.

“Emma dhe Max janë fëmijë shumë të ndjeshëm dhe në vitet e fundit ata janë lidhur shumë me vajzat e Alex Rodriguez me të cilat kanë jetuar nën të njëjtën çati. Çdo gjë është akoma e freskët për ta dhe ata janë ende duke u mësuar me situatën kur kanë humbur dy motra brenda natës, kështu që do të duhet kohë për të parë një familje të re te fëmijët e Benit dhe atij në përgjithësi”, përfundoi një burim në kushte anonime për New Idea.