Kamer Metaj

Ekskluzive: Albin Kurti qëndroi në odën e grabitësit të Istogut para 3 muajsh (VIDEO)

Kamer Metaj, grabitësi që sot mbeti i vrarë teksa po tentonte të grabiste njëren nga bankat në Istog, po del të jetë njëri nga aktivistat e Lëvizjes Vetëvendosje.

Në një video të siguruar nga Ballkani.info Kamer Metaj ishte organizator i tubimit mobilizues për protestën e 29 shtatorit të këtj viti.

Në odën e tij ishte i pranishëm edhe Albin Kurti, raporton Ballkani.info.

Në përleshjen e armatosur, Kamer Metaj la të vdekur policin Izet Demaj dhe më pas u vra nga policët tjerë. /Ballkani.info/