Sarandë

E rëndë në Shqipëri: 2-vjeçari dyshohet se piu një sasi medikamentesh, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një fëmijë 2 vjeç është paraqitur në spital në gjendje të rëndë në Sarandë.

Fëmija dyshohet se ka pirë një sasi medikamentesh. Atij i është dhënë ndihma e parë dhe për shkak të gjendjes është nisur me helikopter për mjekim më të specializuar drejt Tiranës.

Policia e Sarandës ka nisur hetimet për rastin./abcnews