e rëndë

E rëndë/ Ky është i riu nga Deçani që vdiq sot tragjikisht

Një person sot ka ndërruar jetë nga komuna e Deçanit.

Lajmin tragjik e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Ndërkohe tani është postuar edhe fotografia e të ndjerit, Albërt Cacaj nga Deçani për të cilin thuhet se përfundoi jetën tragjikisht.

Më poshtë deklarata e zëdhënësit të Pejës, Fadil Gashi:

“Sot rreth orës 07:40 Policia është njoftuar se në rrugën “Luan Haradinaj”, në Deçan gjendet një person ku fillimisht është menduar se është pa shenja jetë. Menjëherë Policia ka dal në vendin e ngjarjes, ku është njoftuar edhe Qendra e Mjekësisë Familjarë, e cila ka dal në vend të ngjarjes dhe ku është konstatuar se ka shenja jetë. Më pas ai është dërguar në spitalin Rajonal në Pejë dhe aty ka ndërruar jetë”, ka thënë Gashi.

Më këtë rast, sipas tij, po merren të gjitha njësitët kompetente.