jason clark

E dashura po e filmonte, ylli i TikTok u gjend ‘afër vdekjes’ pasi u bllokua nën liqenin e ngrirë

Një video e tmerrshme ka zbuluar momentin kur një yll i TikTok pothuajse vdiq pasi u bllokua nën akull ndërsa po filmonte për kanalin e tij.

Sipas mediave të huaja, Jason Clark, një yll i TikTok me mbi 415,000 ndjekës, u përpoq të notonte nën akull në një liqen të ngrirë në Utah.

Ndërsa filloi fillimisht fortë, ai shpejt u çorientua dhe u përpoq të gjente vrimën që kishte bërë në akull për të dalë.

Ai shpjegoi: “Unë nuk kam qenë kurrë kaq afër të vdes”.

Ai tha: “U përpoqa ta thyeja akullin me shpinë”.

Ndërsa e dashura e Clark, Abby McDonald ishte duke filmuar incidentin, ajo fillimisht mendoi se Clark po bënte shaka.

Fatmirësisht Clark doli dhe madje u përpoq të notonte për herë të dytë, megjithëse me një vrimë shumë më të madhe.