lajmi i fundit

Dy të vdekur dhe 783 raste me koronavirus sot në Kosovë

Dy persona kanë vdekur dhe 783 raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë marrë 2.473 mostra.

952 persona raportohet se janë shëruar derisa 5.561 raste aktive janë në nivel vendi.