Dua Lipa

Dua Lipa shfaqet pa makijazh dhe veshje të thjeshtë gjatë një daljeje në Londër

Dua Lipa bëri një paraqitje Londër gjatë të mërkurës (5 tetor) teksa u pa e veshur me një palë xhinse të gjera.

Këngëtarja, 27 vjeçe, dukej e lezetshme ndërsa përshtati veshjen me një xhaketë të kuqe të cilën e kombinoi edhe me një palë atlete të bardhë.

Ajo tregoi bukurinë e saj natyrale duke u shfaqur pa makijazh për shëtitje teksa ecte rrugëve me telefonin e saj në dorë.

Dua i mbante gjërat e saj në një çantë të madhe të zezë dhe e pajisur me një palë vathë jeshilë që binin në sy.

Dalja e saj vjen disa ditë pasi Daily Mail raportoi se ajo ishte parë për darkë me komedian dhe moderatorin, Trevor Noah.

Dua dhe Trevor u fotografuan duke u puthur dhe përqafuar gjatë takimit të darkës së tyre miqësore në “Miss Lily’s”, një restorant xhamajkan.

Ata dukeshin se kishin kimi, veçanërisht kur e mbyllën mbrëmjen e tyre së bashku me një puthje dhe përqafim të ëmbël përpara se të nisnin rrugët e tyre të ndara.

Megjithatë MailOnline ka raportuar që Dua dhe Trevor janë thjesht shokë të ngushtë.

Darka e tyre erdhi pasi Noah njoftoi se ai po largohej nga “The Daily Show” pas shtatë vitesh, gjatë të cilave shikueshmëria e shfaqjes argëtues të natës vonë ra në mënyrë dramatike.

Fansat filluan të zhurmojnë në rrjetet sociale javën e kaluar pasi dyshja u fotografuan duke darkuar mbrëmjen e kaluar.

Pavarësisht gjithë muhabetit, People raportoi se dyshja po e mbajnë marrëdhënien e tyre platonike, me një burim që i tha botimit se ata janë ‘thjesht miq’.

Page Six kishte një qëndrim të ndryshëm për darkën e tyre dhe raportoi se lidhja e tyre është në fazat e hershme të takimit, por nuk i quajti ata çift.

Një burim zbuloi se Dua ishte ‘flirtuese’ në atë që ishte ‘padyshim një takim’ dhe se komediani ishte ‘një zotëri’ gjatë gjithë mbrëmjes.

“Ka padyshim interes në të dy anët”, tha burimi i Page Six.

Romanca e fundit e njohur e Lipës ishte me modelin Anëar Hadid, 23 vjeç. Ata u ndan në dhjetor 2021 pas më shumë se dy vitesh si çift.

Noah u takua për herë të fundit me aktoren Minka Kelly, 42 vjeç, por ata ndan rrugët e tyre majin e kaluar pasi ishin bashkë që nga viti 2020.