Dua Lipa rrëmben çmimin e rëndësishëm në ‘MTV EMA 2018’

Dua Lipa ka arritur të marrë një çmim në natën e ndarjes së çmimeve të MTV.

Dua Lipa ka rrëmbyer çmimin  “Këngëtarja më e mirë e vitit në zhanrin Pop”, duke fituar kundër emrave të mëdhenj si Camilla Cabello dhe Ariana Grande, shkruan lajmi.net.

Dua në MTV EMA 2018 ishte e nominuar për çmimet: “Artistja më e mirë e vitit”, “Këngëtarja më e mirë e vitit në zhanrin Pop”, “Artistja më e mirë brtanike/irlandeze”, dhe “Dukja më e mirë e vitit”, por ndryshe nga Bebe ajo nuk ka performaur.

Kujtojmë se edhe Bebe ishtee nominuar këtë vit në kategorinë “Kënga më e mirë e vitit”, për këngën e saj “Meant to be” në bashkëpunim me grupin Florida Georgia Line./Lajmi.net/