Këngëtarja

Dua Lipa promovon filmin “Zgjoi” dhe vë bast: Do të fitojë Oscar-in

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, me anë të një postimi në rrjete sociale ka shprehur mbështetjen për filmin “Zgjoi”.

Këngëtarja shprehet e bindur ku thotë se filmi do të fitojë të paktën një çmimin në “Oscars 2022”.

Postimi i plotë i Duas:

Zgjoi është një film i bukur që tregon historinë prekëse dhe frymëzuese të Fahrije Hotit dhe grave të Krushës. Kjo histori lufte dhe këmbënguljeje është ajo që duhet treguar. Flet për shpirtin e përvojës kosovare dhe shpresoj se mund të ndihmojë në shërimin kolektiv të familjeve që u ndanë dhe njerëzve që humbën të dashurit e tyre. Jam shumë krenare për atë që ka arritur Blerta Basholli është një frymëzim. ZGJOI mori shumë çmime në Sundance dhe bast im është që Basholli do të shtojë një Oscar në koleksionin e saj.