Dua Lipa

Dua Lipa feston ditëlindjen, ja sa vjet i ka bërë

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa sot feston ditëlindjen.

Ajo i ka bërë 26 vjeç.

Përkundër moshës së re, karriera e Dua Lipas ka qenë shumë e bujshme me çmime të shumta e me këngë që janë shndërruar në hite botërore.

Dua ka fituar mbi 26 çmime në karrierën e saj dhe numëron me dhjetëra hite.

Hiti më i madh i Dua Lipas është “Neë Rules”, i cili numëron mbi 2.5 miliardë klikime në Youtube.