Drogë, armë dhe para i gjenden një personi nga Fushë Kosova

Policia raporton se në rrugën “Hajrullah Zyma”, në Fushë Kosovë është arrestuar i dyshuari pasi që gjatë legjitimimit dhe kontrollit në trup dhe në dy banesat e tij i janë gjetur dhe sekuestruar drogë, armë dhe para.

Policia ka sekuestruar 174 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë, 10 gramë marihuanë, dy pistoleta me 23-copë fishekë, një veturë, dy telefona mobilë dhe 1700 euro.

I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në qendrën e mbajtjes