Superliga e Kosovës

Drita – Llapi, formacionet zyrtare

Drita dhe Llapi hapin xhiron e pestë më ALBI Mall Superliga.

Padyshim që dueli kryesor i ditës së sotme zhvillohet në Gjilan, ku Drita është nikoqir i Llapit

Gjilanasit në këtë takim vijnë pas barazimit 1-1 në udhëtim te Ferizaj, derisa Llapi pas humbjes në shtëpi nga Prishtina.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët synojnë të rikthehen te fitoret, derisa dueli në stadiumin me bari sintetik në Gjilan pritet të jetë tejet interesant.

Formacionet zyrtare: