Japanese Super Cup descends into farce during incredible penalty shootout!

Nine missed penalties?!? 😱Thomas Vermaelen was among those to miss from the spot during Friday's epic Japanese Super Cup final shootout between Vissel Kobe and Yokohama F Marinos. 🙈Vissel Kobe eventually won 3-2! 🤣

Posted by Sky Sports on Sunday, February 9, 2020

14 gjuajtje

Dramë në Japoni, nëntë penalti të humbura në Superkupë

Fund kaotik ka pasur Superkupa e Japonisë në futboll.

Përballja mes Visel Kobes dhe Kashima Antlersit pati plot nëntë penalti të humbura rresht. Në mesin e atyre që humbën penaltinë ishte edhe ish-mbrojtësi i Arsenalit e Barcelonës, Thomas Vermaelen.

Pasi katër penaltitë e para u realizuan, Hotaru Yamaguchi me gjuajtjen e 14-të të penaltive i siguroi fitoren Visel Kobes.

Shpërndaje