Moti

Ditë e ftohtë sot në Kosovë, ngrica e mjegull: Këto janë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se vendi ynë ndodhet nën ndikimin e fushave të fuqishme anticiklonike.

Kjo situatë barike do të kushtëzojë mot relativisht të qetë.

Mëngjesi vijon të jetë i ftohtë, me ngrica dhe me mjegull.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -8 deri -4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes