LAJMI I FUNDIT

Detaje të reja nga tragjedia në Gradicë të Drenasit: Krimi ndodhi në pyll

Pak minuta më parë, Ballkani.info raportoi se një vrasje ka ndodhur në fshatin Gradicë të Drenasit.

Flora Ahmeti ka treguar se përveç një personi të vrarë një tjetër ka mbetur i plagosur.

Raporti i plotë nga Zëdhënsja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti:

Rreth orës 20:30 policia ka pranuar informatën për një vrasje në fshatin Gradicë të Drenasit.

Menjëherë pas marrjes së informatës të gjitha njësitet e nevojshme policore kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Bazuar në të dhënat e deritanishme si dhe veprimeve të para hetimore policia ka ngritur versionin e hetimit se kemi të bëjmë me rast të vrasjes dhe plagosjes me armë zjarri, të ndodhur në një pyll në fshatin e sipërshënuar.

Në këtë rast plagë nga arma e zjarrit kanë marrë dy persona (meshkuj).

Njëti nga personat e plagosur nuk ka përballuar plagët dhe ka ndërruar jetë, vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKMF Drenas,ndërsa  i plagosuri i dytë, është dërguar për trajtim mjekësor.

Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorinë po vazhdojnë punën hetimore për zbardhjen e plotë të motiveve dhe rrethanave të kësaj ngjarje.