Amaury Bucco

Detaje të reja nga Parisi, një burrë thirri ‘Allahu Ekber’

Një gazetar dëshmitar ka rrëfyer nga vendi i ngjarjes se çfarë po ndodhte në Paris, ndonëse Policia kishte ngritur alarmin për bombë dhe kishte evakuuar… kullën “Eiffel”.

Gazetari Amaury Bucco thotë se një burrë bërtiti ”Allahu Ekber” dhe kërcënoi se do shpërthente gjithçka, transmeton “Standard” raportimet e mediave franceze.

Më tej ai jep detaje nga operacioni policor që është në vijim e sipër dhe se perimetri i kullës “Eiffel” tashmë është i rrethuar nga uniformat e Policisë së Francës.