Aksidenti

Detaje të reja nga aksidenti ku u lënduan gjashtë punëtorë të “Bechtel & Enka”

Gjashtë persona kanë mbetur të lënduar derisa ishin duke punuar në kantierin e ndërtimit të Autostradës “Arbën Xhaferi” në Han të Elezit.

Siç njofton policia deri te aksidenti ku mbetën të lënduar gjashtë punëtorë të “Bechtel & Enka”  ka ardhur pasi është shkëputur një pjesë e vinçit.

“Është raportuar se në vendin e punimeve në autostradën Arbër Xhaferi, dyshohet se gjatë punës është shkëputur një pjesë e vinçit dhe si pasoj lëndime trupore kanë marr 6 persona të gjinisë mashkullore  njëri prej tyre shtetas i Turqisë kurse të tjerët K/Shqiptar, të cilët kanë pranuar tretman mjekësor”, njofton Policia.

Në vendin e ngjarjes siç bën të ditur Policia kanë dalë të gjitha njësitë relevante të policisë, është njoftuar prokurori kujdestar i cili e ka cilësuar rastin si: Asgjësim, dëmtim, ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikim i sigurisë në vendin e punës.