Deputeti i LDK-së

Deklarohen nga LDK-ja, tregojnë se a do ta pranojnë ftesën e Kurtit për takim

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, u ka dërguar ftesa tre liderëve të partive opozitare, Partisë Demokratike të Kosovës, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Kurti, diën e djeshme u ka dërguar ftesë për takime tre liderëve të subjekteve opozitare në Kuvend për të biseduar për tema me rëndësi për vendin.

Ish-ministri i Mbrojtjes, deputeti i LDK-së, Anton Quni, ka deklaruar për EO se ende nuk e kanë konfirmuar pjesmarrjen për takim me kryeministrin Kurti.

Qeveria nuk ka njoftuar se cilat janë temat e diskutimit, por ka thënë se për çështjet me interes nacional do të konsultohet me partitë opozitare.