Deçan

Deçanasja rrah nënën, babanë dhe vëllain e saj: Arrestohet nga Policia

Një femër në Deçan është arrestuar dje nga Policia e Kosovës.

Vënia e saj nën pranga është bërë nën dyshimin për dhunë në familje.

Rastin në polici e ka raportuar nëna e saj.

Ajo ka thënë se vajza e sajnë vazhdimësi kishte ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj saj dhe dy familjarëve babait dhe vëllait të saj.

Lidhur me rastin është arrestuar e dyshuara dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.