Daut Haradinaj: Serbia nuk na sheh si parti

Kuvendi i Kosovës po mban seancën ku po diskutohet për dialogun me Serbinë.

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj tha se Serbia nuk na sheh si parti sepse Serbia ka pretendime territoriale dhe historike:

“Serbia nuk na sheh si parti politike, nuk duhet të kemi opozitarizëm në lidhje me dialogun me Serbinë. Serbia ka pretendime territoriale dhe historike”, tha ndër tjerash Haradinaj.

AAK është pozicionuar kundër ideve për “korigjimin e kufijve. /Ballkani.info/