Dalin pamjet ekskluzive të ekstremistit grek që qëlloi mbi policinë (VIDEO)

Pamjet e siguruara nga Report Tv tregojnë se greku që po qëllonte me një armë ushtarake moderne nuk kishte asnjë flamur në dorë sikur pretendojnë grekët, pasi valëviteshin normalisht. Pamjet janë siguruar nga gazetari i Report Tv, Artan Hoxha. Videoja është filmuar nga brenda lokalit të fshatit Bularat.

REPORT TV siguron pamjet ekskluzive të momentit kur ekstremisti grek Konstantinos Kaçifa hapi zjarr mbi efektivët e policisë së Gjirokastrës mesditën e djeshme. Pamjet janë siguruar nga gazetari i Report Tv, Artan Hoxha. Videoja është filmuar nga brenda lokalit të fshatit Bularat.

Nga pamjet duket ekstremisti grek i veshur me uniformë ushtarake dhe që qëllon në drejtim të automjetit ku është vendosur patrulla e policisë së Gjirokastrës. Pra, Kaçifa nuk ka qëlluar në ajër, por në drejtim të policisë, ndërsa janë terrorizuar edhe banorët. Një tjetër detaj interesant lidhet edhe me armën që greku përdori në ngjarjen e djeshme. Ajo është një automatik i modifikuar me dylbi, që ka brenda shënjestrën olografike, e cila është një pajisje ushtarake që e përdor edhe NATO.

Modifikimi i automatikut që përmirëson shënjestrën tregon se asgjë nuk ka qenë rastësore dhe se ushtari grek ka qenë i përgatitur më parë për gjithçka. Pamjet e siguruara nga Report Tv tregojnë se greku që po qëllonte me një armë ushtarake moderne nuk kishte asnjë flamur në dorë sikur pretendojnë grekët, pasi valëviteshin normalisht.