Festa për Ushtrinë

Dalin foto tjera nga darka e Thaçit e Veselit në Mitrovicë, ku pjesëmarrës ishte edhe Agim Bahtiri

Agim Bahtiri që po do ta bashkojë Mitrovicën përmes një peticioni me nënshkrime qytetarësh, u është bashkuar zyrtarëve e ish-zyrtarëve të PDK-së në festën me meze e raki për themelimin e Ushtrisë.

Bashkëvendasi i Bahtirit, Kadri Veseli, gati dy javë pas votimit në Kuvendin e Kosovës për transformimin e FSK-së në Ushtri, ka ftuar bashkëpartiakët e tij dhe ish-shefin e tij të partisë, Hashim Thaçin, që me shahirë e meze dhe raki, të festojnë për nisjen e këtij transformimi.

Në fotografi të publikuara në Facebook nga deputeti Bekim Haxhiu dhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, shihet edhe Bahtiri i AKR-së.

Lladrovci në përshkrimin e fotografive ka shkruar: “Sonte, edhe Agimi…”.

“Në Mitrovicë me ftesë të kryetarit Kadri Veseli së bashku me presidentin Hashim Thaçi dhe bashkluftëtarë, bashkpartiak e miq të tjerë në festën për themelimin e USHTRISË”, ka shkruar Haxhiu.