Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri zgjodhi të mos e respektojë ditën e zisë, e “kalli” atmosferën në Prishtinë

Dje ishte ditë zie në Kosovë.

Autobusi me targa kosovare që po udhëtonte nga Gjermania për në Kosovë u aksidentua në Kroaci, duke u marrë jetë 10 personave, çka bëri që presidentja e vendit, Vjosa Osmani ta shpallë të hënën, ditë zie.

Ndonëse një pjesë e madhe e figurave publike anuluan koncertet, kishte edhe disa që në mëngjes “vajtuan” dhe në mbrëmje kënduan.

Një nga këngëtaret që nuk e anuloi koncertin ishte edhe Dafina Zeqiri, e cila mbrëmë e ‘kalli’ atmosferën në Prishtinë.