Magazina

Dafina Zeqiri dhe Lumi B publikojnë klipin e ri “Lule lule”, ripërpunimin e këngës së vjetër të Liliana Qavollit

Dyshja e famshme Dafina Zeqiri dhe Lumi B kanë ardhur sërish në bashkëpunim.

“Lule lule” titullohet kësaj radhe kënga e tyre e përbashkët, e cila është një ripërpunim i këngës së vjetër “Oj lum e lum” të Liliana Qavollit.

Kënga është ritmike-verore, dhe është punuar nga producenti Cricket, ndërsa për pjesën e shtuar të tekstit është kujdesur vet Lumi B.

Klipi i këngës është gjithashtu mjaft veror dhe i veçantë, dhe në të cilin dy artistët vijnë me një performancë melankolike.

Dafina shfaqet atraktive me flokët e prera tashmë tërësisht, një ndryshim ky që këngëtarja e bëri së fundmi.

Klipi është xhiruar në Rahovec, nga produksioni Entermedia.

loading…