AMG G63

Carlex Design e bën Mercedes-AMG G63-shin edhe më luksoz

Mercedes-AMG G63 në versionin e vet është goxha luksoz, por Carlex Design, kompania e njohur për modifikimin e automjeteve, është përkujdesur që pamja luksoze e kësaj “bishe” të duket nga një nivel tjetër.

Ky model i modifikuar, që tani quhet G63 Racing Green Edition, eksterierin e ka me ngjyrë të gjelbër të frymëzuar nga ngjyra “British Racing Green”, si dhe mbështjellësi i rrotës rezervë është i bërë nga fibra të karbonit.

Carlex Design, po ashtu për këtë G63 ka zgjedhur edhe set të ri të rrotave 22-inçësh, si dhe çatinë tërësisht nga fibra të karbonit me mbishkrimin “Racing Green Edition”, transmeton KOHA.

Sa i përket enterierit, Mercedes-AMG G63 Racing Green Edition vjen me ulëset e veshura me lëkurë ngjyrë të kafenjtë. Po ashtu, me lëkurë janë të veshur edhe timoni, panelet e dyerve si dhe konzola qendrore, gjë që e bëjnë këtë G63 të duket edhe më luksoz.

Ndërsa sa i përket motorit, nuk ka ndryshime, që do të thotë se ky G63 vazhdon ta ketë motorin benzinë 4.0-litër Bi-Turbo V8 me kapacitet prej 585 kuajfuqi, gjë që është e mjaftueshme që shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ta arrijë për 4,7 sekonda.

Ndërkaq sa i përket çmimit, ky Mercedes-AMG G63 Racing Green Edition nga Carlex Design kushton rreth 95 mijë euro.

Shpërndaje

Prekëse

Të përgjërohesh për ushqim! Video prekëse, qeni “përlotet” teksa dikush i jep për të ngrënë

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale