dhunë

Burri bën gruan për spital, dërgohet në mbajtje

Vazhdon dhuna në familje.
Një grua ka paraqitur burrin e saj në polici pasi ishte rrahur nga ai.

Gruaja ka marrë trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuar është dërguar në mbajtje.

“Prishtinë 08.11.2018- 23:57. Viktima femër K/Shqiptare, ka njoftuar se është sulmuar dhe rrahur nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull K/Shqiptar. Si pasojë e lëndimeve trupore viktima ka marrë tretman mjekësor, kurse i dyshuari pas intervistimit me vendimin e prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes”, njofton policia në raportin e saj 24 orësh.