BMW zbulon fytyrën e serisë më të fortë 3 pa shenjën M (Foto)

Gjiganti gjerman BMW do të paraqesë në panairin e veturave në Los Anxhelos versionin më të fortë të serisë së re 3 – M340i dhe M340i xDrive.
Gjatë promovimit të serisë 3, BMW njoftoi specifikimet e modelit që ishin një lloj prezantimi për M3 më të fuqishëm, dhe ishte hera e parë që u njoftua dhe si do të duket, transmeton KosovaPress.

Modeli ka një turbo-mbushës  V6 3.0 litërsh me 382 kuaj fuqi, kështu që është seria më e fuqishme 3 jashtë departamentit M të bërë ndonjëherë.