Berisha: Pse Rama e bëri “kurban” Fatmir Xhafën!

Ish- lideri demokrat dhe ish- kreu i Ekzekutivit, Sali Berisha hedh hipoteza të forta në lidhje me largimin nga posti i ministrit të Brendshëm i Fatmir Xhafës.

Berisha shkruan se Xahfaj u bë “kurban” nga Rama për të shpëtuar lëkurën e tij dhe të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako.

“Edvini, kreu i meduzes, mafies shteterore me te rrezikshme te Europes, shiti Xhafen per te shpetuar Gjushin dhe lekuren e tij!

Te dashur miq, pas nje beteje te furishme, opozita shqiptare ia doli ti jape nje goditje te merituar familjes mafioze Xhafaj, Agron/Geroni ne burg dhe aty e ka vendin Fatzi Xhafa, njeru qe futi ne polici te gjitha metodat e punes te mafies se policise sekrete hoxhiste per te mbrojtur lekuren dhe karrigen e tij”, shkruan Berisha.

Ai e cilëson këtë lëvizje si një fitore të opozitës, por thekson se ai që duhet rrëzuar është Edi Rama.

“Ne nje aspekt opozita ia doli. Por shtylla kryesore e botes se mafies, krimit te organizuar, korrupsionit, kreu i meduzes ne Shqiperi eshte Edvin Kristaq Rama, i cili ne nje moment kritik per veten e tij sakrifikoi Xhafen per Gjushin dhe vendosi ne krye te ministrise nje vasal te tij.

Kakistokracia e Shqiperise eshte ne agoni. Asgje, asnje vasal as dhe paterice nuk shpeton Noriegen nga verdikti i afert i revoltes popullore”, shprehet Berisha.