Modelja

Bella Hadid në rrezik të preket nga virusi vdekjeprurës ‘Corona’

Modelja ishte në Itali këtë javë për pasarelen ‘Milan fashion week’.

Bella Hadid dhe modele tjera të me famë botërore kanë qenë të pranishme në Itali, saktësisht Milano për javën e modës.

Një numër i madh i organizimeve janë anuluar për shkak të përhapjes së vrullshme të virusit vdekjeprurës ‘Corona’ prej të cilit kanë humbur jetën tre persona deri tani.

Pas anulimit të sfilatës, Bella Hadid ka publikuar një fotografi në Instagram ku shihet me masa mbrojtëse nga frika e infektimit.