Bëhuni të bukur me këto receta të lehta shtëpiake

Shumica e grave pavarësisht nga mosha e tyre apo statusi shoqëror, dëshirojnë të duken të mahnitshme.

Ndonjëherë edhe gjëja më e vogël apo një detaj që nuk i kushtojmë vëmendje, mund t’iu prishë pamjen.

Ju të gjithë i urreni aknet që shpesh dalin papritmas, lëkurë të vrazhdë apo smalt në dhëmbët tuaj.

Por, çfarë mund të bëjmë në këto raste?

Këtu po iu paraqesim disa truke që do t’iu ndihmojnë të dukeni për mrekulli dhe të fitoni admirimin e të gjithëve, për më tepër nuk janë aspak të kushtueshme:

Një fytyre e pastër pa akne

E gjitha që ju duhet është:

Pika të syve

Një shtupë pambuku

Hidhni disa pika të syve në një shtupë pambuku dhe vendoseni në frigorifer për 3-5 minuta. Pastaj aplikoni atë në puçërr. Trajtimi do ta bëjë atë të duket më i vogël dhe do të zvogëlojë dhimbjen.

Nënsqetulla të pastra

Lëkura e zezë në pjesën e nënsqetullës është shqetësuese për shumë nga gratë. Por, ne kemi një zgjidhje për ju.

E gjitha që ju duhet është:

Një limon

Sodë buke

Pritini një limon në katër pjesë dhe shtrydhni atë në një tas, pastaj shtoni sodën e bukës dhe përzijeni. Masën aplikoni për 5-10 minuta në nënsqetulla dhe nëse dëshironi rezultat më të mirë, aplikoni atë para gjumit.

Nëse dëshironi një lëkurë të butë është e lehtë për ta arritur.

Do t’ju duhet:

Sheqer i kaftë

Thekon të tërfilit

Vaj ulliri

Në një filxhan përzijeni këto përbërës dhe aplikoni në lëkurën tuaj.