Bayern Munchen

Bayern Munich pranë transferimit të mesfushorit të RB Leipzig

Bayern Munchen nuk ka bërë një merkato si të klubeve të Premier League, por gjithmonë është gati të shfrytëzojë mundësitë e tregut dhe të marrë yje, kryesisht të Bundesligas, me çmim okazion.

Kështu do ndodhë edhe me Marcel Sabitzer. Mesfushorit i skadon kontrata vitin e ardhshëm me Leipzig dhe klubi është gati ta lërë të largohet që në këtë verë.

Bayern Munchen i duhen vetëm 10 milionë euro për të blerë austriakun, që është një nga më të mirët në Gjermani në rolin e tij.

Nga ana tjetër bavarezët po monitorojnë edhe Jonas Hofmann të Borussia MGladbach.

Ndërkohë, pas rinovimit të Joshua Kimmich, parapaskena të reja dalin në pah. Gazetari i njohur, Christian Falk, zbulon se Manchester United ishte klubi më i interesuar për Kimmich dhe u mundua ta bindë deri në momentin e fundit, pa ia arritur qëllimit.