Lulzim Basha

Basha për Berishën: Ish-deputeti i PD-së shoqërohet me kriminelë

Lideri i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat ka reaguar pas mbledhjes së zhvilluar në selinë e PD-së nga ish-kryeministri, Sali Berisha.

Basha ka theksuar se PD-ja është e fokusuar te njerëzit, ndërsa Berisha po bëhet pengesë për çdo hetim.

Kështu ai ka sjellë në vëmendje vendimin e Kuvendit Kombëtar të PD-së, duke u shprehur se Sali Berisha, i shpallur “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zyrtarisht jashtë çdo funksioni në këtë parti.

“Hetimi i inceneratorëve duhet të ishte sot kryefjala e çdo televizioni, por jo, do merremi me Berishën, i cili është i dëshpëruar për dështimin dhe po zbrazet në dyert e PD-së”, ka thënë Basha.

Basha ka thënë se Fatjon Dautaj i kërkuar nga autoritetet britanike, ka shqelmuar derën e sallës së mbledhjeve të PD-së, me urdhër të ish-kryeministrit Berisha.