Basha me protestuesit: Beteja do të fitohet!

Banorët e Astirit kanë bllokuar sërish rrugën në ditën e 32-të të protestës kundër prishjes së banesave të tyre.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32-të të saj.

Basha tha se Edi Rama ka shkelur prej kohësh vijën e kuqe dhe u kërkoi qytetarëve të mos dorëzohen, pasi, sipas tij, beteja do të fitohet.

“Edi Rama ka kohë që ka shkelur vijën e kuqe. Asnjë zhvillim nuk do të sjellë ky projekt korruptiv.

Admirim për kurajon e banorëve. Sot jemi në një betejë kundër vjedhjes ku janë ngritur edhe studentët.

Kjo është një revoltë qytetare që po vlon në çdo cep të qytetit dhe në qytetet e tjera. Unë kam një mesazh. Duke vazhduar kështu beteja do fitohet. Mos u dorëzoni se të gjithë së bashku jemi më të fortë dhe do triumfojmë kundër vjedhjes tek Unaza, vjedhjes në universitet dhe duke rikthyer fatin tuaj.

Jam i frymëzuar nga qëndresa juaj”, tha Basha.