Bakllava ekspres: Shije e mirë e njohur, gatuhet për vetëm gjysmë ore!

E kush nuk e pëlqen bakllavanë! E lehtë, e shpejtë dhe e shijshme, çfarë mund të kërkosh më shumë nga një ëmbëlsirë?!

Përbërësit:

Interesim i jashtëzakonshëm për Dacia Sanderon që kushton sa një ajvar në ditë
E SPONSORUAR
LEXO MË SHUMË
– 4 vezë,
– 2 filxhanë (nga 2 dcl) sheqer,
– 1 filxhan vaj,
– 1 filxhan qumësht,
– 1 filxhan griz,
– 1 filxhan miell të egër,
– 2 filxhanë arra të bluara

Për shtojcë:

– 05, l ujë,
– 2 filxhanë sheqer

Përgatitja:

Përzieni vezët me sheqer dhe shtoni përbërësit e tjerë.

Qitni në tepsi dhe piqni rreth gjysmë ore.